...
Mannen skal ha benyttet MSN og flere andre populære chattesider til å komme i kontakt med jentene, Foto: ANB/Illustrasjon

NRK-mann lurte småjenter

Oslo (ANB-NTB): En ansatt i NRK har lokket småjenter til å kle av seg foran webkamera, etter selv å ha utgitt seg for være jente på nettet.

Fotball Live

onsdag 28. jul. kl. 20:45
0 - 1
AIK - Rosenborg
Kampen er ferdigspilt
Søk i skattelistene
 
Søk på navn og/eller sted
Eksempel: Ola Nordmann Oslo
Se topplister i ditt postnr.
Eksempel: 2815
 
Se topplister i Kommuner
Alvdal  Folldal  Holtålen  Os (hedmark)  Rendalen  Røros  Tolga  Tynset 
...
Publisert 07.03.2010 kl 10:27 Oppdatert 10.03.2010 kl 14:18

Tips en venn på e-post:

Foreldrene til en av jentene fattet mistanke og gikk til politiet. Etterforskningen ledet til NRK-medarbeideren, som nå må møte i retten.

– Vi ble varslet av en forelder som oppdaget hva barnet holdt på med, men vedkommende var ikke klar over at det var en mann hun chattet med, sier politiinspektør Alf Rune Nilsen i Sør-Trøndelag politidistrikt til VG.

Mannen skal ha benyttet MSN og flere andre populære chattesider til å komme i kontakt med jentene, som var i alderen 10 til 16 år. Deretter fikk han dem til å kle av seg foran webkamera og lastet ned bilder og videoer av dem.

Mannen, som ikke mistenkt for å ha distribuert bildene til andre, har tilstått forholdet. Strafferammen for å ta bilder med seksuelt innhold av mindreårige er bøter eller fengsel i inntil tre år.

Regionredaktør Bjørn Stuevold i NRK Trøndelag bekrefter at han er kjent med saken, men vil ikke kommentere hvilke følger den vil få for mannens ansettelsesforhold i NRK.

– Hvis det skal være noe ved denne saken som fører til en personalsak, vil vi ta det internt, sier han. (ANB-NTB)

...

Seks lag til Norway Cup

Lokal sport Alvdal, Tynset og Os/Nansen stiller alle med to lag hver når verdens største fotballturnering sparkes i gang på Ekebergsletta søndag. Les mer

Dagens mest leste saker

...

Private penger

Statsråd Karl Eirik Schjøtt-Pedersen, som i sommerukene har vært mer synlig i offentligheten enn siden han ble utnevnt i fjor høst, skyter i et intervju med Dagens Næringsliv ned alle framstøt om å bruke offentlig privat samarbeid (ops) til å finansiere store utbyggingsprosjekter.

Les kommentaren her

Siste bildeserier

Super-yachten

...

Strand Craft 122 kommer med en egen sportsbil, parkert i båtens garasje.

Se alle bildene

Heftig jazz i regnværet

...

Moldes jazzfestival ble arrangert for 50. gang i år. Se bilder fra både årets festival og mange av tidligere års høydepunkter!

Se alle bildene

Lesernes sommerbilder

...

Mercedes-AMG valgte Norge

...

Mercedes-AMG fant den perfekte plassen til å vise fram SLS AMG E-Cell, den kommende elektriske supersportsbilen.

Se bildene her

10 siste innenriks

Nasjonal Timesannonsering - Klikk her!

Tips oss

Telefon Røros: 72 40 64 00
Telefon Tynset: 62 48 48 62
E-post: redaksjonen@retten.no

Kontakt oss

Sentralbord Røros: 72 40 64 00
Sentralbord Tynset: 62 48 48 62
Postadresse Røros: Postboks 24
7361 Røros
Postadresse Tynset: Postboks 126
2501 Tynset

Annonser

E-post: annonser@retten.no
Annonsekonsulent: Øyvind Nilsen
Annonsekonsulent: Siw Brean

Redaksjonen

Ansvarlig redaktør/Adm.dir: Nils Martin Tidemann

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.