I dag ble det norske laget til VM i skiskyting i Ruhpolding tatt ut. Bente Losgård Landheim fra Tynset er med i troppen.
Bente Landheim fra Tynset ble nest beste norske deltaker under lørdagens verdenscup-sprint i Kontiolahti i Finland. VM i skiskyting starter i slutten av måneden og Landheim viste denne helgen at formen er stigende.
– Jeg håper at jeg har lagt inn en god VM-søknad denne helgen, sa Bente til Retten søndag.legger hun til.
Under lørdagens sprint fikk Landheim ni treff på skytinga. Det ble en strafferunde etter første stående skyting. Deretter fullt hus. I mål ble hun nummer 25, tangering av beste plassering i verdenscupen. NRK-ekspertene var imponert over tynsetjenta og hun fikk mye skryt for innsatsen.
– Det var bra skyting. Det gikk også bedre i sporet. Det går framover, sa Landheim.
På søndagens jaktstart ble det fem bom til sammen for Landheim, og hun falt ned til 28.plass i mål.
– Det var ei litt anna løype på søndag. Det var en bratt motbakke like før første skyting. Der dreit jeg meg ut og kom inn til standplass med altfor høy puls, sa Landheim.
Etter helgens verdenscup blir Landheim hjemme ei uke før det blir landslagssamling før VM.
Bilder fra Fjellpuls | ||
Piotr Leciejewski var omtåket etter en hjernerystelse mot Sogndal. Se Leciejewski-smellen her!