Elden 2021
På tross av at Elden får spille for mange færre, trenger de like mange frivillige før som før.
– Flere hundre i tallet, og vi mangler fortsatt noen. Vi må være flere enn noen gang for å sikre smitteverntiltakene og alle de tusen andre gjøremålene. I år holder det ikke med 330. Vi trenger 370 eller mer, sier daglig leder Siri Gellein.
Elden er et norsk, historisk musikkteater skrevet av Arnfinn Strømmevold og Bertil Reithaug.
Elden tar oss med tilbake til 1718–1719 da 10 000 svenske soldater under kommando av general Carl Gustaf Armfeldt gikk mot Trondheim for å innta Norge, etter ordre fra Karl XII.
Elden ble Norges nest største utendørsteater i 2018 og 2019.
I år spilles Elden for halvfulle tribuner grunnet korona.
Det innebærer at du som publikummer må følge alle våre anbefalinger på spillplassen. Hold avstand, bruk munnbind og husk antibac.
Publikum plasseres på annet hvert sete. Dette gjelder for alle.
Premiere onsdag 28. juli 2021
Forestillinger 28.07. til 31.07. og 2.08. til 07.08. 2021.
Elden har brukt koronaåret godt. Fredag slippes album med musikken
180 aktører er snart klare. Dobbelt så mange så mange frivillige må med, så det er fortsatt mange ledige dugnadsvakter, og nå kan vi alle nyte musikken på øret så mye vi vil.