Wærner først opp Kjerkgata

Thomas Wærner, Torpa IL

Thomas Wærner, Torpa IL Foto:

Artikkelen er over 2 år gammel

Femundløpet 2018 har trukket startrekkefølgen blant de første påmeldte.

DEL

Thomas Wærner fra Nord-Torpa får æren av stå bak det første hundespannet som suser ut fra start og opp Kjerkgata i Femundløpet 2018. Wærner har vært blant de absolutt toneangivende langdistanse hundekjørerne her til lands de siste årene. 44-åringen har tre tredjeplasser på fire forsøk fra den lengste distansen i Femundløpet siden 2011, og forventes å kjempe helt i toppen også i 2018.

Wærner vant Finnmarksløpet i 2015, ble beste førstegangskjører i Iditarod samme år, og antas å ha et sterkt ønske om også å passere målseilet først i Femundløpet 2018.

Inauen første lokale ut

Første hundekjører med lokal tilknytning ut fra start i Kjerkgata fredag 9. februar er Emil Inauen fra Folldal med startnummer 5. Like bak følger Tor Martinsen med start nummer 7. Osingen har erklært at dette er hans siste sesong som hundekjører og har nok et ønske om å fullføre en mangeårig hundekjørerkarriere med stil.

Av øvrige lokale profiler i den lengste distansen som har fått trukket startnummer finner vi følgende:
16. Amund Kokkvoll
19. Roar Kvilvang
27. Niklas Rogne

Familieoppgjør mellom Sørlie og Andersen?

Et interessant oppgjør vil det nok bli mellom onkel Robert Sørlie og nevø Bjørnar Andersen som henholdsvis har start nummer 13 og 14. Sørlie ga uttrykk for at den lengste distansen i 2016 var hans siste og kjørte F400 i 2017, men er nå tilbake i F600. Også nevøen Bjørnar Andersen har trappet ned satsingen betraktelig siden starten av 2000-tallet, men at det likevel kan bli et visst familiært oppgjør bør man kunne regne med.

Brennodden Sunde langt bak

I Femund 400 må fjorårsvinner, Ola Brennodden Sunde fra Folldal, belage seg på forbikjøring i et visst omfang om han har planer om å etablere seg i fronten i løpet av etappen til første sjekkpunkt i Tufsingdalen. Sunde har fått startnummer 50 i sin klasse som starter sist og vil da antakeligvis komme til startstreken med en viss spenning rundt sporkvaliteten, vel vitende om at mange startende foran kan bidra til at dette løses opp og gi en tyngre første etappe for hans spann sammenlignet med de først startende. Sambygding Anna Skogen vil nok møte til start med hakket mindre bekymring rundt dette med sitt start nummer 8 i F400.

Av ytterligere lokale deltakere i 400-kilometersklassen er følgende startnumre trukket:
11. Åsmund Snortheim
25. Frankmotunet
29. Frankmotunet
30. Andreas Brennodden Svendsen
32. Frankmotunet
33. Barbara Inauen
37. Ove Grytbak
39. Ole Bekkos
45. Frankmotunet
51. Magne Lien
58. Marte S. Skancke
60. Frankmotunet

Fullstendige startrekkefølger for F600 og F400 (Femundløpet junior trekker rekkefølge etter 10. januar)

Startrekkefølge F600:
1. Thomas Wærner
2. Håkan Nisula
3. Henning Berg
4. Kine Leines Skår
5. Emil Inauen
6. Andreas Tømmervik
7. Tor Martinsen
8. Erik Rodesjö
9. Lars Hoffmann
10. Marco Wyss
11. Miquel-Angel Martinez Garcia
12. Petter Karlsson
13. Robert Sørlie
14. Bjørnar Andersen
15. Jo Jøldal
16. Nina Skramstad
17. Amund Kokkvoll
18. Inge Bugge Knudsen
19. Roar Kvilvang
20. Erik Martinez
21. Kristoffer Halvorsen
22. Nina Wivesoll Vollen
23. Catherine Mathis-Fontaine
24. John Erik Eriksen
25. Kathrine Søberg
26. Niklas Rogne
27. Lasse Austgarden
28. Lars Monsen

Startrekkefølge F400:
1. Kenneth Monsen
2. Cato Lunde
3. Malin Dalsheim
4. Keijo Korpela
5. Vidar Johansen
6. Daniel Bulens
7. Kim Frode Ophus Nordsveen
8. Anna Skogen
9. Guro Byfuglien
10. Lina Stabbetorp
11. Åsmund Snortheim
12. Tormod Andersen
13. Anette Børve Hernes
14. Sondre Løvstad
15. Lars Fredrik Christensen
16. Lars-Terje Larsen
17. Taisto Thorneus
18. Thibaut Branquart
19. Joakim Varvin
20. Kine Skaugen
21. Erik Storihle
22. Jostein Børve Hernes
23. Håvard Meek Mathisen
24. Bente Sofie Alhaug
25. Frankmotunet 5
26. Tuva Almås
27. Hendrik Stachnau
28. Julie Travadon Coutelier
29. Frankmotunet 1
30. Andreas Brennodden Svendsen
31. Egil Lønne
32. Frankmotunet 3
33. Barbara Inauen
34. Steinar Kvittingen
35. Fredrik Westlie
36. Silje Dahl Birkeland
37. Ove Grytbak
38. Jan Bjørnstad
39. Ole Bekkos
40. Christian Moser
41. Wolfram Schumacher
42. Lene Vikre
43. Marit Honerød Hoveid
44. Stine Berget Nordvik
45. Frankmotunet 2
46. Matthieu Brewer
47. Isabelle Travadon
48. Ylva Fjestad
49. Bent Oostendorp
50. Ola Brennodden Sunde
51. Magne Lien
52. Roland Dubelly
53. Daniel Haagensen
54. Sivert Kjøsnes
55. Håvard Okstad
56. Eveline Koch
57. Vaar Brennodden Budal
58. Marte S. Skancke
59. Helen Mullane
60. Frankmotunet 4

Send inn tekst og bilder «

Bli med og fortell fra din klubb og sportshverdag!

Artikkeltags

Kommentarer til denne saken