Kulturskolens største og mest nyskapende forestilling hittil
Mer enn 200 elever avsluttet kulturskolens vårforestilling med allsang av "Barn av regnbuen"
Onsdag flyttet Kulturskolen inn på Storstuggu. I løpet av to forestillinger for medelever, foreldre, søsken og rørosinger flest fikk mer enn 200 barn vist frem hva de har øvd på og produsert i løpet av vinteren
At temaet var Regnbuen fikk vi oppleve og nyte med alle sanser. Vi fikk ta del i en strålende og variert opplevelse herlig regissert av Rulle Smit.
Sterke dikt
Ungdommer fra Agendateateret krydret og gjorde inntrykk med sterke dikt og tekstopplesninger sammen med ballettjentene som gang på gang kom inn og avslørte at de kunne langt mer enn å bare danse ballett.
Bredde
Barn og unge fra 6 til 16 viste en flott bredde i musikalske uttrykk og sjangre, og noen var på scenen opptil flere ganger i ulike grupperinger og låter.
Røros Kulturskole fikk med en enorm bredde og kreativitet vist at det gror godt i kulturmiljøene på Røros.